PlayStation VR nedir? Avantajları nelerdir?

0

 

PlayStation VR nedir?

Sanal gerçeklik teknolojisinin günümüzde gittikçe daha gelişmiş bir hale gelmesi ve gelecekte de mükemmel yenilikler sunacak olması oyuncuları gerçekten heyecanlandırıyor. Ancak özellikle de Türkiye’de henüz kullanım açısından fazla yaygınlaşmamış olması sebebiyle insanlar da doğal olarak hangi sanal gerçeklik cihazını alacağını şaşırdı.Halihazırda piyasaya çıkmış ya da çıkacak olan bir sürü sanal gerçeklik cihazı bulunmakta. Her biri farklı markalardan çıkan sanal gerçeklik cihazları farklı avantajlara ve dezavantajlara sahip olmakla beraber aynı zamanda farklı çalışma gereksinimlerine ve cihaz fiyatlandırmalarına da sahiptir. Sanal gerçeklik teknolojileri hala bazı cepleri yakacak kadar büyük paralar talep ediyor olsa da Sony bu gereksinimi en aza indirgemeyi başarıyor.

Şimdilik 349 pound gibi bir fiyattan satılan PlayStation VR’ın Türkiye’deki fiyatı da yaklaşık olarak 1.300 ila 1.600 lira arası değişecek ve evinde PlayStation 4 bulunan oyuncular sağlam, pahalı PC sistemlerine ihtiyaç duymadan direkt olarak sanal gerçeklik dünyasına adım atabilecek.

Peki PlayStation VR’ın başka ne gibi avantajları var? Öncelikle bir Sony markası olduğundan dolayı Sony’nin sahip olduğu özel oyun stüdyolarından çıkan ve sadece PlayStation platformuna özel olan oyunları oynayabileceksiniz. Sırf Sony stüdyosu olmasa bile Sony’nin akıllıca reklam kampanyaları sayesinde himayesi altına aldığı oyunlara da özel erişim sağlayabileceksiniz.

Müthiş grafikleri ve daha önce eşi benzerine rastlanmamış hava olayları ile oyuncuları büyüleyen Driveclub şimdi sanal gerçeklik versiyonu ile çok daha etkileyici hale geliyor. Batman Arkham VR’da kara şövalyenin eldivenleri giyecek ve Gotham’daki suçluları birer birer alt edeceğiz, Here They Lie’da dramatik bir hikayeyi kendi gözlerimizle yaşayacağız. Battlezone, Robinson The Journey ve çok daha fazlası da sizi PlayStation VR’da bekleyen inanılmaz oyunlardan bazıları. Çok daha fazlası hem cihazın resmi çıkışından önce, hem de sonra PlayStation kütüphanesinde yerini alacak. Şimdiden bu eşsiz seyahatte yerinizi ayırtın ve geleceğe hazır olun. PlayStation VR çok yakında ülkemizde de satışa sunulacak.YORUM YOK

Yorum yazmak ister misiniz?