iPhone 7 Çıktı Özellikleri ve Fiyatı

0

iPhone 7 nihayet resmi şekilde tanıtıldı. iPhone 7 nitelikleri, çıkış tarihsel, fiyatı ve telefonla ilgili merak ettiğiniz tüm soruların yanıtı bu yazıda!

Apple gerçekleştirdiği etkinlikle birlikte yılın azami merak edilen telefonlarından biri olan iphone 7 modelini tanıttı. iPhone 7 tasarım ve teknik nitelikleri sebebi ile neler sunuyor? işte bütün detaylarıyla birlikte!

özellikleri

Söze tasarımdan başlayacak olursak; iPhone 7 tasarım noktasında radikal bir değişim sunmuyor. Apple, iPhone 6 modelinden bu güne kadar sürdürdüğü tasarım anlayışını umumi hatlarıyla yeni iPhone\`da da koruyor. ancak tasarımda radikal farklılıklar da yok değil.

Daha önceki iPhone modellerinde dizaynı olumsuz etkileyen anten şeritleri iPhone 7’de kasanın alt ve üst bölümüne yuvarlatılarak konumlandırılmış. arka bölümdeki anten şeritlerinin azaltılması sayesinde telefonun arka bölümünün daha yalın ve göze hoş gelen bir görünüme kavuştuğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

apple-iphone-7-768x808

Yeni iPhone’da tasarım noktasında dikkat çeken bir öteki nokta ise üç.5 metre kulaklık girişinin telefondan kaldırılması oldu. Kulak girişini yeni iPhone modellerinde kullanmayan Apple, bunun yerine telefonlara ikinci bir hoparlör çıkışı yerleştirmiş. Bu büyüme ile birlikte iPhone 7 bundan sonra stereo kalitesinde ses deneyimi sunacak.

kulaklik-donusturucu

Yeni iPhone’de ses ve veri akışı Lightning portu üzerinden sağlanacak. Apple bununla beraber üç.5 m. kulaklık girişine sahip kulaklıklar için de kutu içinde bir dönüştürücüye yer verecek.

Suya Dayanıklı ilk iPhone

Android tarafında senelerden beri uygulanan suya dayanıklılık nihayet iPhone modellerinde yer aldı. Apple’ın suya dayanıklı ilk telefonu iPhone 7 oldu. Yeni nesil iPhone, Apple Watch akıllı saat bunun gibi ıP67 sertifikasına sahip. Bu sertifika telefonun azami 1 metre derinlikte 30 dakika boyuncu su sızıntılarına karşı dayanıklı olacağı manasına gelir.

Apple iki nesildir sürdürdüğü 4.7 inç büyüklüğünde ve 750 x 1334 piksel çözünürlüklü ekranı iPhone 7 modelinde kullanmaya devam ediyor. ıPS LCD tabanlı ekran inç başına 326 piksel yoğunluğu sunuyor. Telefonda yer saha ekranın basınca duyarlı olduğunu belirtelim.ekran-1473280025
Apple yeni iPhone\`da her ne kadar ekran boyutu ve çözünürlük seviyesini artırmasa da, görüntü kalitesinde mühim iyileştirmeler sağlamış görünüyor. 9.7 inçlik iPad Pro’nun ekran noktasında sağladığı gelişimin benzerini bu kez yeni iPhone’da görüyoruz.

9.7 inçlik iPad Pro, Apple’ın ürünlerinde kullandığı en çağdaş ekrana sahip. iPhone 7 yeni kuşak ekran teknoloji yardımı ile daha geniş yelpazede daha iyi bir renk kalitesi ve % oranında daha çok parlaklık sunuyor.

Donanım

iPhone 7’ye dört çekirdekli Apple 10 Fusion işlemcisi kuvvet veriyor. 16 nm üretim sürecine sahip dört çekirdekli işlemci ilk gelen bilgilere göre sık meslek gücü altında 2.4 GHz hıza erişebilecek.

Apple göre yeni işlemci selefine göre CPU yönünden @, GPU tarafından ise P daha güçlü.

Yeni iPhone ile beraber nihayet depolama tarafında mühim bir yükseltme gerçekleştirildi. bundan böyle 16 GB’lık iPhone modellerini görmeyeceğiz. Giriş modelde 32 GB dahili depolama kullanılacak olan. Telefonun diğer depolama seçenekleri 128 GB/256 GB biçiminde olacak.

RAM nedeni ile ise bir artış yaşanmadı ve 2 GB RAM kullanmak sürdürüldü.

Kamera

iPhone 6s’cilt iPhone 7 modeline geçişte kamera tarafında mühim bir yükseltmenin yaşandığını söyleyebiliriz. iPhone 7 selefi bu gibi 12 megapiksel çözünürlüklü bir kameraya sahip. Daha büyük bir sensörün yer verildiği yeni iPhone artık OıS özelliğini donanımsal açıdan destekliyor.

IOS desteği sayesinde iPhone 7 ile çekilecek görüntülerde kayma ve bozulmalarının ciddi ölçüde önüne geçilecek.

apple-iphone-watch-20160907-4975

iPhone 6s’te 1/3 inç büyüklüğünde kamera sensörü kullanan Apple, iPhone 7’de daha büyük bir sensöre yer veriyor. Yeni iPhone\`da yer saha 1/2.altı inç büyüklüğündeki sensör, selefine göre daha iyi renk ve piyasa derinliği sağlayacak. arka kameraya bu kez çift LED flaş yerine dört LED’li True Tone Flash eşlik ediyor.

iPhone 7’de bununla beraber daha büyük bir lens kullanılmaktadır. iPhone 6s serisinde geri kameralarda f/2.2 lenslere yer veren Apple, yeni nesil iPhone\`da ise f/1.8 diyafram açıklığına sahip lens kullanıyor.

iPhone 7 bu sayede selefine göre özellikle karanlık ve düşük ışık koşullarında daha iyi çekimler gerçekleştirecektir. Telefonun ön bölümünde ise f/2.2 lense sahip 7 megapiksel kamera yer almaktadır.

ekran-1473280025

Batarya

iPhone 6s’te 1.715 mAh büyüklüğünde bir pile yer verici Apple, iPhone 7 modelinde 1.960 mAh kapasiteli bir pil kullanıyor.

Kapasite noktasında gerçekleşen artış kayda değer görünmese de, A10 işlemcisinin çalışma verimliliği ve başka yeni kuşak donanımların pil kullanımına nasıl bir etki göstereceğini daha sonra gerçekleştireceğimiz detaylı tetkiklerde göreceğiz.

iPhone 7 Fiyatı ve çıkış tarihi

iPhone 7, 16 Eylül tarihsel sebebi ile satışa sunulacak. 32 GB’lık model için649 dolar fiyat belirlendi. Telefonun memleketimiz çıkış tarihsel ve fiyatı henüz açıklanmadı, lakin 3.800 lira seviyesinde olması bekleniyor.

Telefon; siyah, simsiyah, roze altın, altın ve gümüş renk seçenekleri eşliğinde satışa sunulacak.

 YORUM YOK

Yorum yazmak ister misiniz?