İlişkilerin Formülü #3 – Seven Terk Edilir

4

İlişkilerin Formülü #3 - Seven Terk Edilir - YazarbazBazen ilişki başladıktan sonra roller değişir. İlk başta peşinden koşan, yani ulaşan taraf daha sonra onu tavlamanın rahatlığıyla ağırbaşlı davranmaya, cool oynamaya ve fazla üstüne gitmemeye başlar. Tavlanan, yani yerleşen taraf ise kendisini tavlamayı başarıp dize getiren bu kişiye karşı yoğun duygular hissetmeye başlar, yelkenleri suya indirir, bir anda çok sevip bağlanmaya başlar, ilk baştaki ulaşılmazlığını ve etrafına ördüğü o duvarı yıkar.

Yelkenleri suya indirmek çok kritik bir hatadır. İlişkide yelkenleri suya indiren her zaman daha çok sevip karşılık bulamaz, peşinde koşar, fedakarlık yapar, ilgi bekler, kendini üzer, kasar, mutsuz olur, mutsuzluğunu ilişkiye yansıtır ve terk edilir, hatta belki de aldatılır.

Böyle olunca da roller değişir. O ulaşılmazlığından, havasından, karizmasından etkilendiğiniz insanın, tavlayıp çıkmaya başladıktan sonra bir anda sizin her dediğinizi yapan, sizi çok seven, ilişkiniz üzerine titreyen birine dönüştüğünü gördüğünüzde gözünüzdeki bütün karizması biter, ondan soğursunuz. İlk başta peşinden koşma nedeniniz de o karizma olduğundan, ayrılık kaçınılmazdır.

Ayrılık olunca da, roller değişmiş de değişmemiş de olsa, aptal gibi seven, değer veren, bağlanan taraf terk edilmeyi sindiremez. Bundan sonra uzun ilişkilere tövbe eder, hayatını yaşamaya çalışır, yaşamayı da belki başarır belki başaramaz. Dikkat edin, etrafınızda zor görünen, kimseye boyun eğmeyen erkeklerin mutlaka daha önce başlarına bu tarz bir ilişki gelmiştir, seven ve bağlanan taraf olmuşlardır ve terk edilmişlerdir. Böyle dersleri alanlar da bir daha bunları yapmamaya başlar, olgunlaşır, kaçmaya başlar.

İlişkilerin Formülü #3 - Seven Terk Edilir - YazarbazTerk edilen taraf karşıdakini nankör ve sevgisini hak etmeyen biri olarak gördüğü için, terk edildiğinde ‘kimseyi sevmiceksin, ‘3 kuruşluk adama 5 kuruşluk değer vermiceksin’, ‘ben köpek gibi sevdim o belediye gibi zehirledi’ tarzı geyiklere başlar. Bu laflar hep incinen ve terk edilen insanlar sayesinde çıkmıştır. Halbuki terk edilmelerinde suç terk edende değil, oynamayı bilmeyen ve karşıdakini boğan kişide, terk edilendedir.

Kızlar bu yüzden karşısındaki erkeğin onları sevip bağlanmasını ister, ama bu olunca onlardan soğur. Erkeklerden isteklerini yerine getirmelerini isterler, ama sonra her istediklerini yapıyor diye rahatsız olurlar. Kızlar erkeklere laf geçirmeye ve kendilerini deli gibi sevdirmeye çalışırlar, ama bu bir tuzaktır, çünkü erkeğin kontrolü elinde tutması doğanın kanunudur. Bir kız erkeği dize getirmeye çalışır, ama buna karşı koymasını ister içten içte. Kimse dize getirdiği bir erkeği havalı ve etkileyici bulmaz, erkeklik vasfını yitirmiştir çünkü.

Kızlar erkekleri test ederler, kontrol etmeye çalışırlar, kontrol edilebilen erkekleri elerler ve sonunda yine kontrol edemedikleri, yani kaçmayı bilen erkekleri kovalarlar. Erkekler de aynı şekilde hayatları boyunca kolay kızlarla düşüp kalkıp sonunda zeki, karakterli, kontrolü elinde tutan, teslim olmayan, kaçmayı bilen kızlara aşık olup evlenirler. İlişkinin formülü de budur işte; kaçan kovalanır, herkes zoru sever ve seven terk edilir. Önemli olan ise bu satrançta dişinize göre bir oyuncu bulmak, zorlanmak ama oyundan zevk almak…

İlişkideki rollerinizi iyi bilin. Yelkenleri suya indirdiğiniz anda sizin kolay birisi olduğunuzu düşünür ve kendinizi ulaşan rolünde bulursunuz. Şimdi, sizlere bir sorum var: Siz hangisisiniz, kaçan mı, kovalanan mı?

 4 YORUM YAPILMIŞ

  1. Gerçekten de seven terkediliyor. En iyisi sevip pek de hissettirmemek. Kontrolu kaybedince herşey gidiyor. Çaktırmayın şu kızlara arkadaşlar sevdiğinizi çaktırmayın 🙂

  2. Yav bunlar yeni nesil zırvalıkları. Seven terk edilir nedir yahu. Kısmet bu işler kısmet. Kısmetinde varsa kimse seni terk edemez 🙂 sen ister sev ister sevme.

  3. gerçekten öyle fransız bir atasözü var ‘aime etre baise baise etre aime’ diye yazdığınız yazının kısaltılmış bir hali gibidir bu cümle…seviyoruz önem gösteriyoruz ama her zaman kaybeden yine biz oluyoruz..

Yorum yazmak ister misiniz?