Death Stranding

0

Death Stranding

Death Stranding, Kojima Prodictions tarafından geliştirilen ve Sony Interactive Entertainment tarafından PlayStation 4 platformunda yayınlanması beklenen, henüz yayınlanmamış video oyunu. Sözleşmenin sona ermesinin ardından 2015 yılında Konomi’den ayrılan Hideo Kojima ve şirketinin yapmış olduğu ilk oyundur. Amerikalı aktör Norman Reedus oyundaki ana karakteri canlandırıp seslendirmiştir. Oyun ilk defa Haziran 2016’da Sony’nin düzenlediği E3 2016 konferansında duyuruldu.

Hideo Kojima oyunun aksiyon türüne benzer bir türde olduğunu fakat yeni ve değişik elementleri içerdiğini belirtti. Oyunun ana temalarından bazılarının Kobo Abe’in kısa hikayelerinden esinlenerek oluştuğunu açıkladı. Bu oyun Kojima ve aktör Norman Reedus’ın ikinci çalışmasıdır, ilki 2015’te iptal edilen Silent Hills‘dir. Kojima’ya göre oyun fragmanının kilit unsurlarından biri yaşam ve ölümün bağlantısı fikridir. Fragmanda ayrıca kıyıya vurmuş ölü canlılar teması ve görselleri hakimdir.

Oyunun PC versiyonunun olma olasılığı konusu Medium’un yayınladığı Soru&Cevap oturumunda bahsedildi, ancak o zamandan beri resmi olarak bir şey duyurulmadı. Bekleyip hep birlikte göreceğiz.YORUM YOK

Yorum yazmak ister misiniz?